519-582-041 | Całodobowy dyżur

Wyznajemy wartości takie jak szacunek, zrozumienie dla cierpienia, zachowanie pamięci oraz chęć pomocy. Jeżeli w związku ze śmiercią osoby bliskiej potrzebujesz pomocy podczas organizacji pogrzebu, zadzwoń – 24h /7 dni w tygodniu.

Cmentarze

Cmentarz – ul. ks. Kard. S. Wyszyńskiego

Jest to jeden z najstarszych cmentarzy w mieście. Jego założenie jest datowane na ok. XIII wiek. Początkowo obejmował on jedynie bezpośredni teren wokół kościoła. Wzrost liczby mieszkańców okolicy a co za tym idzie, potrzeba zwiększenia obszaru grzebalnego spowodowały, iż w 1820 roku wydzielono nowy teren, na którym miały być wykonywane pochówki.

Cmentarz – ul. Malinowa

Wyznajemy wartości takie jak szacunek, zrozumienie dla cierpienia, zachowanie pamięci oraz chęć pomocy. Jeżeli w związku ze śmiercią osoby bliskiej potrzebujesz pomocy podczas organizacji pogrzebu, zadzwoń – 24h /7 dni w tygodniu. Cmentarz ten należy administracyjnie...

Cmentarz – ul. ks. Franciszka Górka

Cmentarz ten należy administracyjnie pod parafię św. Mikołaja w mikołowskim Bujakowie. Pierwotnie wierni byli grzebani na terenie wokół kościoła. Obecnie zachowały się tam tylko szczątkowe elementy poszczególnych mogił. Jednakże teraz, nowsza wersja cmentarza jest zlokalizowana naprzeciwko świątyni, po drugiej stronie drogi.

Cmentarz – ul. Zamkowa

Kościół św. Wawrzyńca w Mikołowie posiada swój cmentarz parafialny przy ulicy Zamkowej. Znajduje się on na prostokątnej działce, otoczonej zielonymi terenami, zapewniającymi spokój i kameralność. Otoczony jest kamiennym murem, który nadaje odpowiednio podniosłego charakteru temu miejscu. Przed bramą wejściową znajduje się utwardzony parking.

Cmentarz – ul. Staromiejska

W mikołowskiej dzielnicy Paniowy znajduje się cmentarz, który administracyjnie przynależy do parafii św. Apostołów Piotra i Pawła. Jest on zlokalizowany bezpośrednio przy kościele, praktycznie okala go z każdej strony. Otoczony zabytkowym murem, stanowi znakomite dopełnienie zabytkowej świątyni. Na jego terenie możemy podziwiać kamienny krzyż, który pochodzi z roku 1816.

Cmentarz – pl. Salwatorianów

Cmentarz przy Mikołowskiej parafii Najświętszej Marii Panny, Matki Zbawiciela, prowadzony przez Ojców Salwatorian, znajduje się tuż za kościołem, w zielonej okolicy. Pomiędzy kościołem a cmentarzem rozciąga się park z licznymi drzewami, zapewniającymi kameralność nekropolii. Posiada ona nieregularny kształt i została podzielony na dziewięć kwater, oznaczonych kolejnymi literami alfabetu.

Cmentarz – ul. Jesionowa

W mikołowskiej dzielnicy Śmiłowice znajduje się cmentarz komunalny, położony po sąsiedzku z Kościołem pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, prowadzonym przez Ojców Salwatorian. Jest to stosunkowo nowy cmentarz, który został osadzony na działce o nieregularnych kształtach. Jego bezpośrednie sąsiedztwo stanowią rozległe tereny zielone, które gwarantują spokój oraz kameralny charakter miejsca.

Cmentarz – ul. Porazińskiej

Jest to cmentarz komunalny, który ulokowany został na placu sąsiadującym z terenami kościoła pw. św. Urbana. Jest to niewielka nekropolia, która została umiejscowiona na działce w kształcie prostokąta. Posiada dwie krzyżujące się alejki główne, wyłożone kostką brukową. Teren cmentarza jest ogrodzony murowanym płotem, z metalowymi elementami wykończeniowymi.

Kontakt

ZAKŁAD POGRZEBOWY MIKOŁÓW

Partner grupy CONSOLATIO

2 + 6 =

Mikołów